Kluczowe informacje o Polskiej Unii Edukacyjnej

Misja Polskiej Unii Edukacyjnej

Misją Polskiej Unii Edukacyjnej jest kształtowanie wysokich standardów oraz doskonalenie polskiej edukacji i nauki.
Zadania Polskiej Unii Edukacyjnej

Polska Unia Edukacyjna (PUE)

Polska Unia Edukacyjna jest organizacją zrzeszającą pracodawców, działających w sektorze edukacji i nauki oraz w sektorach pracujących dla obu tych obszarów. Od roku 2000 Polska Unia Edukacyjna  działała pod nazwą Polski Związek Pracodawców Prywatnych Edukacji, a w roku 2016 zmieniła swoją nazwę na obecną.

Członkami PUE mogą być  szkoły podstawowe i średnie, ich związki, uczelnie wyższe, ich wydziały i katedry, instytuty badawcze, wydawnictwa, twórcy programów, firmy szkoleniowe, a także inne podmioty pracujące dla edukacji i nauki.

Podstawowym celem działalności PUE jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych w niej pracodawców wobec organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego. Polska Unia Edukacyjna stawia przed sobą ambitne zadanie oddziaływania na kształtowanie ustawodawstwa oraz polityki społecznej i ekonomicznej dotyczącej sektora edukacji i nauki. Zadaniem PUE jest również kształtowanie wysokich standardów działalności gospodarczej, społecznej, dydaktycznej i naukowej, realizowanej przez podmioty działające w sferze edukacji i nauki.

Unia jest członkiem Konfederacji Lewiatan oraz Europejskiej Federacji Pracodawców Edukacji (European Federation of Education Employers - EFEE).

Organy Polskiej Unii Edukacyjnej

Rada Nadzorcza

Jerzy Malec
Jerzy MalecPrzewodniczący Rady Nadzorczej